BlogPozor tuš!

18.10.2019

Doteď jsem si myslela, že jediné nebezpečí od tuše hrozí při převrácení lavičky a vylití jejího obsahu. Včerejší zážitek mě vyvedl z omylu.

Krok po kroku vám ukážu. jak vzniká malba akvarelem. Pojďte do toho a zkuste to! Uvidíte, že na tom nic není.

K napsání článku na toto téma mě inspirovala moje vlastní slepota. Přestože se snažím mít co nejpřesnější nákres, stává se, že se od předlohy odchýlím. Aktuálně rozpracovaný obraz našich mazlíčků, je toho krásným důkazem.


Dnes mám poslední den na to dokončit portrét, který potřebuji zítra odeslat. Nechápu, že jsme to zase nechala na poslední chvíli. Přítel se dokonce ujal vaření, abych měla dostatek času a všechno stihla. Ale realita je zase docela jiná.

Jak se liší olejové barvy od akrylových. V čem je jejich nevýhoda? Krátké shrnutí toho, co o nich potřebujete vědět + pár tipů z praxe.

Kurzy malování jsem dlouho považovala za zbytečné a myslela jsem si, že jsou to jen vyhozené peníze. Co by mě tam mohli naučit? Roky jsem chodila na výtvarku a člověk se nenaučí malovat za pár hodin, říkala jsem si. A hlavně - dopracuji se k tomu přece sama. Po absolvování jednoho takového kurzu můžu říct, že jsem se docela sekla. :-)...

Jaké jsou nejčastější překážky v kreslení? A jak neskončit dřív než vůbec začnete? V článku vám přináším pár tipů pro začínající kreslíře.

Vyzkoušela jsem jinou techniku stínování a rovnou jsem ji pro vás zdokumentovala. Jak vzniká portrét uhlem, uvidíte v krátkém fotopostupu.

Rozšířila jsem použití prázdných plechovek ze stojánků na štětce a tužky o květináčky na kaktusy a sukulenty. Aby to stříbrné aranžmá nepůsobilo tak smutné, rozhodla jsem se dát plechovkách nový kabát.