Prokrastinace v duchu podzimní výzdoby


Dnes mám poslední den na to dokončit portrét, který potřebuji zítra odeslat. Nechápu, že jsme to zase nechala na poslední chvíli. Přítel se dokonce ujal vaření, abych měla dostatek času a všechno stihla. Ale realita je zase docela jiná. 

Docela mi to jde od ruky, přítel odjíždí na fotbal a já dostávám instrukce jakou péči věnovat masu v troubě. Po chvíli nechávám kreslení a jdu zkontrolovat stav pekáče. Ještě chvilku a bude hotovo. 

Využiji zbývající čas a jdu si zatím uvařit krupicovou kaši. Už dva dny na ní mám chuť. Vzhledem k tomu, že jsem v sedmém měsíci těhotenství, to není nic překvapivého. Beru si kaši a kávu (pokud se ta bezkofeinová varianta dá tak vůbec nazývat) ven, abych se trochu ohřála. Je tu mnohem příjemněji než v baráku. Ještě chvíli si užívám slunečních paprsků a uvelebím se pohodlně v křesle. 

S trhnutím se vzbudím a okamžitě mi hlavou probleskne: Trouba! Pojmenování sedí na mě i na tu elektrickou. Utíkám hned do kuchyně. Maso už začíná nebezpečně tmavnout, naštěstí nestihlo zhořknout a chuťově je výborný. Jsem zachráněna! Rovnou si naložím kus horké pečínky na chleba a vracím se ven. Myšlenky na obraz odháním, mám tam přece to nedopité kafe. 

Těkám očima po zahradě a vzpomenu si na jednoduché vzdušné věnce, které jsem viděla na internetu. Vydám se na obhlídku po zahradě a zkoumám, co bych mohla použít. Pohled mi padne přes plot na vysoké klasy trávy se suchým květenstvím. Nečekám na nic a za chvíli si odnáším plné ruce suché trávy. Natrhám vřes a pár neodkvetlých květů levandule. Podaří se mi objevit i drátek a nepoužitý dřevěný kruh určený k vyšívání, který skvěle poslouží jako konstrukce pro věnec. Provinilé myšlenky na portrét odsouvám a pouštím se do věnce. Však já to stihnu, do večera času dost. 


Kochám se výsledkem a jdu ho rovnou pověsit na vrata. Původní pauza na kontrolu pečínky a kávu se protáhla na 4 hodiny! Teď už musí jít vše stranou, konečně mám tužku v ruce a pouštím se do kreslení. Teď už je mi jasné, že do večera se od stolu nezvednu. Je už po desáté hodině večer, ale mám hotovo. Pocit k nezaplacení. Zvládla jsem vyrobit věnec, nakreslit obraz a samozřejmě dokonale vypéct krkovici na pivě. Podzim začíná prostě výborně.

Nejnovější články na blogu


 

Pozor tuš!

18.10.2019

Doteď jsem si myslela, že jediné nebezpečí od tuše hrozí při převrácení lavičky a vylití jejího obsahu. Včerejší zážitek mě vyvedl z omylu.

Krok po kroku vám ukážu. jak vzniká malba akvarelem. Pojďte do toho a zkuste to! Uvidíte, že na tom nic není.

K napsání článku na toto téma mě inspirovala moje vlastní slepota. Přestože se snažím mít co nejpřesnější nákres, stává se, že se od předlohy odchýlím. Aktuálně rozpracovaný obraz našich mazlíčků, je toho krásným důkazem.