Recyklace plechovek

Rozšířila jsem použití prázdných plechovek ze stojánků na štětce a tužky o květináčky na kaktusy a sukulenty. Aby to stříbrné aranžmá nepůsobilo tak smutné, rozhodla jsem se dát plechovkách nový kabát.

Posbírala jsem sbírku plechovek, ve kterých jsou od předchozího roku zabydlené kaktusy a pár sukulentů. Byla jsem tak natěšená na výsledek, že jsem plechovky nijak nečistila, pouze otřela o rukáv a šlo se natírat. Volba padla na barvu v odstínu mint, protože to je jediná barva, kterou jsem měla doma z dřívějška namíchanou z modré a krémové, obě matné balakryl.

Plechovky jsem chtěla mít dvoubarevné  a ideálně každou trochu jinou. Některé jsem nechala netknuté, jiné natřela celé nebo jen půlku.

Po předchozím nezdaru vytvořit rovnou čáru jsem na pomoc přizvala i maskovací pásku. Pod tak pečlivým dozorem se mi trochu klepaly ruce.

Některé plechovky dostaly jen slabý nátěr, který jsem vytvořila lehkými cik cak tahy širokým štětcem.

Květníčky jsou na oknech a takhle vypadají (skoro) všechny pohromadě.. když jsem je rozendala, zjistila jsem, že bych ještě nějaký potřebovala a šlo se pokračovat..:)


Zapomněla jsem napsat, že většina plastových květníčků do plechovky průměrem nesedí, takže vezmu trošku větší, aby nepropadl, naříznu ho podélně tak 2 cm a květníček do plechovky s trochou síly už nacpu celý. ;)

Také používáte plechovky jako květníčky? Nebo je využíváte ještě nějak jinak? Beru všechny tipy!

Krásný den!

Nejnovější články na blogu

Pozor tuš!

18.10.2019

Doteď jsem si myslela, že jediné nebezpečí od tuše hrozí při převrácení lavičky a vylití jejího obsahu. Včerejší zážitek mě vyvedl z omylu.

Krok po kroku vám ukážu. jak vzniká malba akvarelem. Pojďte do toho a zkuste to! Uvidíte, že na tom nic není.

K napsání článku na toto téma mě inspirovala moje vlastní slepota. Přestože se snažím mít co nejpřesnější nákres, stává se, že se od předlohy odchýlím. Aktuálně rozpracovaný obraz našich mazlíčků, je toho krásným důkazem.