O mně 
Ahoj, jmenuji se Sabina a mám velkou radost, že jste zavítali na moje stránky. Mým koníčkem je hlavně kresba tužkou, kterou občas vyměním za akvarel, akryl nebo olej. Nemám umělecké vzdělání, jdu si tak trochu vlastní cestou a učím se formou pokus omyl. 


Kresba tužkou byla vždy moje nejoblíbenější technika. Ale měla jsem v hlavě program, který tvrdil, že ty opravdové obrazy jsou namalované barvami. Dlouho jsem se tedy zabývala malbou... Zkoušela jsem akrylové barvy, olejové barvy, akvarelové barvy a poté jsem se vrátila k akrylu a celý cyklus se opakoval. A trápila mě otázka: Jak to, že nemůžu najít svůj styl? Dnes nad tím přemýšlím a dochází mi, že svůj styl znala vlastně vždycky. A taky už vím, že obraz pověšený na zdi může být nakreslený docela obyčejnou tužkou...

Několik obrázků z mých začátků
Několik obrázků z mých začátků

Základy jsem získala v základní umělecké škole díky báječné učitelce paní Jitce Zahrádkové.

K umění jsem měla vždy blízko díky tátovi, který sám aktivně maluje.  Asi v devíti jsem k narozeninám dostala obrázkovou knihu Škola kreslení a malování. Byla to láska na první pohled! Naprosto jsem si ji zamilovala a stal se z ní můj velký parťák, který mi začátky také hodně usnadnil.

Na střední a následně vysoké škole mi na kreslení příliš času nezbývalo a k tvoření jsem se vrátila především

po nástupu do zaměstnání. V té době jsem se věnovala především malbě akrylovýmí barvami.


V roce 2016 jsem absolvovala kurz malování hyperrealistického portrétu olejovými barvami pod vedením MgA. Jiřího Vávry. 

Další rok jsem se zúčastnila kurzu krajinomalby opět
s malířem MgA. Jiřím Vávrou.

V roce 2018 jsem měla tu čest vystavovat po boku Jitky Zahrádkové spolu s dalšími jejími studenty v Galerii Panského pivovaru ve Vlachově Březí.

V současné době jsem na mateřské dovolené.

Máte dotaz, tip na článek nebo zájem o portrét?

Budu ráda, když mě kontaktujete!

cardova.sabina@seznam.cz